Jdi na obsah Jdi na menu
 


2012: Čas na změnu

 

Fascinující dokument o současné době a krizi vědomí, kterou jako lidstvo procházíme. Natočil Daniel Pinchback, autor populární knihy Návrat Quetzacoatla.

 

Ve filmu zkoumá skrze svoji osobní cestu probuzení, co by se mohlo stát, popřípadě co už se děje, kolem roku 2012. Jeho probuzení přišlo skrze iniciaci s africkým kořenem Iboga a skrze práci s Ayahuaskou, kde si plně uvědomil posun, ke kterému nyní globálně dochází.

Probuzení s pomoci psychoaktivních rostlin věnuje první polovinu filmu, v té druhé se věnuje řešení krize například skrze permakulturu, jógu, design, alternativní peníze, mycelium pro odstraňovaní toxinů či pohon automobilů na vodu. Na rozdíl odjiných dokumentů o roce 2012 tento přináší spíše pozitivní stránku celého transformačního procesu současného světa.

Ve filmu vystupuje přes 200 známých osobností z různých oborů lidské činnosti, aby přinesli svůj pohled na tuto problematiku. Mezi jinými můžete vidět například Stinga, Davida Lynche, Ellen Page, Dennise McKennu, Gilberto Gila, Barbaru Marx Hubbardovou, Penny Livingston Starkovou, Paul Stametse a skrze archivní záběry i Terrence McKennu, Buckminster Fullera ci Maharishi Mahesh Yogiho. Film je doplněný animacemi Joao G. Amorimiho.

Bohužel již toto video ale na youtube není ...


Zaujal vás tento příspěvek? Kliknutím na níže uvedené tlačítko jej můžete přidat na svůj profil na Facebook, doporučit jej svým známým e-mailem, popřípadě přidat k oblíbeným položkám ve vašem prohlížeči.