Jdi na obsah Jdi na menu
 


O Nickovi

Představte si, že byste se narodili bez rukou. Nemohli byste nikoho obejmout, ničeho se dotknout, ani vzít nikoho za ruku. Nebo co kdybyste se narodili bez nohou? Nemohli byste tančit, chodit, běhat, dokonce ani stát. Zkuste si nyní tyto dvě okolnosti spojit – žádné ruce a žádné nohy. Co byste dělali? Jak by to ovlivnilo váš každodenní život?

nick-vujicic2.jpg

 

Seznamte se s Nickem Vujicicem … Nicolas Vujicic (vyslovuje se vujičič) se narodil v roce 1982 v Melbourne v Austrálii a bez jakéhokoliv důvodu či varování lékařů přišel na svět bez rukou a bez nohou. Představte si, jaký to musel být pro jeho rodiče šok, když navzdory normálnímu průběhu těhotenství a aniž by se něco podobného stalo v jejich rodině, spatřili svého prvorozeného synáčka a uvědomili si, že jej společnost bude považovat za nedokonalého a abnormálního. Syn, který se narodil bez končetin, nebyl zrovna tím, koho zdravotní sestra Dushka Vujicic a její manžel pastor Borris Vujicic očekávali. Je možné, aby jejich syn vedl normální a šťastný život? Co vůbec bude moci dělat, nebo čím se může stát, když musí žít s tím, co ostatní považují za obrovský handicap? Oni ani nikdo jiný neměli potuchy o tom, že z tohoto nádherného miminka bez končetin se jednoho dne stane osobnost, která bude inspirovat a motivovat lidi všech společenských vrstev a že zapůsobí na životy lidí na celém světě.

Během svého dětství se musel Nick vypořádat nejen s typickými problémy, které prožívá každý školák i dospívající mladík, jako například šikana a nedostatek sebeúcty, ale bojoval také s depresí a samotou, když se zabýval otázkami, proč se tolik liší od ostatních dětí kolem sebe a proč je jediný, kdo se narodil bez končetin. Zajímalo ho, jaký má jeho život smysl a zdali vůbec nějaký smysl má. Bylo to pro něj velice frustrující a měl pocit, že mezi své kamarády ze školy vůbec nezapadá, takže se v sedmi letech rozhodl vyzkoušet speciálně navržené elektronické ruce a doufal, že se tak přiblíží ostatním dětem. Během krátké doby si však uvědomil, že i s elektronickýma rukama je pořád jiný než ostatní spolužáci a zjistil také, že umělé ruce jsou příliš těžké, což mu znemožňovalo nejen manipulaci s nimi, ale podstatně to omezilo i jeho celkovou pohyblivost.

Jak Nick rostl, naučil se se svým postižením zacházet a postupně se začal čím dál víc spoléhat sám na sebe. Přizpůsobil se své situaci a našel si vlastní způsoby, jak zvládat to, k čemu ostatní potřebují končetiny, jako například čištění zubů, česání, psaní na počítači, plavání, sportování a spoustu dalších činností. Postupem času se začal Nick se svou situací smiřovat a dosahoval velkých úspěchů. V sedmé třídě byl zvolen zástupcem školy a spolupracoval se školním studentským výborem na benefičních akcích pro místní charitu a handicapované.

Nick tvrdí, že za své vítězství v boji na cestě životem a také za svoji sílu a životní optimismus vděčí své víře, své rodině a přátelům, ale také mnoha lidem, které potkal a kteří jej celou dobu povzbuzovali.
Po ukončení školy pokračoval ve studiích a získal dva akademické tituly v oboru účetního a finančního plánování. V devatenácti letech si začal plnit svůj sen, že se stane motivačním řečníkem a svým životním příběhem bude povzbuzovat ostatní a přinášet jim naději. „Našel jsem smysl své existence a také smysl svých životních okolností. Když se ocitnete uprostřed ohně, určitě to nějaký smysl má.“ Nick z celého srdce věří, že každá překážka, se kterou se v životě setkáme, má nějaký smysl a že jediné, co může ovlivnit naše rozhodnutí o tom, zda ji překonáme nebo ne, je náš postoj k ní.

V roce 2005 byl Nick nominován na cenu „Mladý Australan roku“, což je v Austrálii prestižní ocenění, které dostávají mladí lidé za svoji výjimečnost a službu pro místní komunitu a pro celý národ, nebo za mimořádné osobní úspěchy. Nominace na tuto cenu se udělují pouze těm, kteří dokáží být opravdovou inspirací pro ostatní.

Ve svých pětadvaceti letech tento mladík bez končetin dokázal víc než většina lidí, kteří jsou dvakrát starší než on. Před nedávnem se přestěhoval z Brisbane v Austrálii do Kalifornie v USA, kde předsedá mezinárodní neziskové organizaci a také řídí vlastní společnost Attitude Is Altitude (v překladu „Postoj povznáší“), která se zabývá motivačními projevy. Od doby, co Nick v devatenácti letech pronesl svůj první motivační projev, procestoval celý svět a o svůj příběh se podělil s miliony lidí všech profesí – se studenty, učiteli, mládeží, obchodníky, podnikateli a církevními shromážděními všech velikostí. Byl hostem mnoha televizních pořadů po celém světě, v nichž vyprávěl svůj životní příběh. Nickovo řečnické umění se však neomezuje jen na motivační projevy, takže už měl příležitost mluvit s několika skutečně významnými světovými osobnostmi, včetně viceprezidenta Keni. Jen v letošním roce se chystá navštívit víc než dvacet zemí.

Nick předává svým posluchačům na celém světě myšlenky o tom, jak je důležité mít vize a velké sny. Ve svých projevech uvádí jako příklad své životní zážitky a tím apeluje na ostatní, aby zhodnotili svoji perspektivu a podívali se na svoje vlastní podmínky. Připomíná lidem, aby se nedívali na překážky jako na problémy, ale aby je začali vnímat jako příležitosti ke svému růstu a překonání sebe sama. Zdůrazňuje, jak důležitý je náš postoj, protože je to náš nejmocnější nástroj a ilustruje také, jak velký dopad mají naše rozhodnutí nejen na naše vlastní životy, ale také na životy lidí kolem nás. Nick svým životem ukazuje ostatním, že při dosahování těch nejodvážnějších snů je nejdůležitější vytrvat, přijmout neúspěch jako pozitivní zkušenost a nepřipustit, aby nás vina a strach z neúspěchu ochromily.

Jak se Nick Vujicic dívá na své postižení dnes? Smířil se s ním, přijal ho a často si z něj dělá legraci, když předvádí posluchačům své triky. Svým osobitým humorem čelí výzvám a houževnatostí a vírou dodává ostatním odvahu, aby poznali svou vlastní perspektivu a definovali své vize. Tímto novým pohledem apeluje na každého, s kým se setká, aby změnil svůj život a nastoupil cestu, na které si splní i nejodvážnější sny. Díky své výjimečné schopnosti naladit se na stejnou notu s lidmi všech společenských vrstev a také díky neuvěřitelnému smyslu pro humor, který strhává jak děti, tak teenagery i dospělé, se Nick stal opravdu inspirujícím motivačním řečníkem, jehož přednášku byste neměli vynechat.


O společnosti Attitude Is Altitude
(neboli „Postoj povznáší“)

Postoj znamená všechno a to, jak vnímáme sami sebe, určuje směr.
To jsou hlavní zásady programu „Attitude Is Altitude“. Nick Vujicic má jedinečný plán na zlepšení života jak zaměstnanců, tak i zaměstnavatelů, jak studentů, tak i pedagogů. Díky Nickovým motivačním projevům si lidé uvědomují, že pozitivní přístup vede k smysluplnému životu.

Nick mluví z vlastní zkušenosti. Narodil se bez rukou a bez nohou. Pro většinu lidí by to znamenalo obrovský handicap, ale pro Nicka to byla výzva k vítězství. Ano, ostatní děti jej urážely, dělaly si z něj legraci a měly spoustu otázek. Míval záchvaty zoufalství a beznaděje, ale vědomě se snažil všechno překonat a nepřestával snít. Když si uvědomil, že všechno závisí na tom, jak vnímá svou situaci on sám, změnil svůj život. Najednou měl cíl. Dnes dodává Nick lidem sílu, aby si uvědomili svou vlastní hodnotu a dosáhli svých cílů bez ohledu na situaci.

Nickův inspirující program oslovuje lidi na celém světě. Lidé se naučí, jak překonat nepřízeň osudu, jak vytrvat za každých okolností a dosáhnout svých největších ambicí. Svými povzbuzujícími slovy ovlivňuje Nick Vujicic všechny bez výjimky, kdo si ho poslechnou, počínaje podnikateli, učiteli, studenty, žáky střední škol a konče rodiči.

Nick Vujicic svým životem dokazuje, že nic není nemožné.
Přestože je Nickovi Vujicicovi teprve šestadvacet let, má mimořádnou schopnost oslovovat dospělé a rozšiřovat jim obzory. Vybízí posluchače, aby se nebáli mít velké sny a inspiruje je k tomu, aby změnili svůj přístup k životním překážkám. Navzdory jeho postižení nám Nickovy úspěchy neustále připomínají, že každodenní výzvy, kterým musíme čelit, je možné překonat.

Nick nás podněcuje k tomu, abychom si vyhlídky zlepšili tím, že podle svých nejlepších schopností využijeme darů, které jsme dostali do vínku. Odkrývá nám klíčové zásady a postoje, které nám umožní pochopit, jak se z každé situace vytěžit pro sebe to nejlepší. Nick je ztělesněným důkazem životního úspěchu, protože si vybral správný postoj. Ve čtyřiadvaceti letech získal dvojnásobný diplom v oboru účetního a finančního plánování. Je prezidentem neziskové organizace ve Spojených státech a obchodního podnikání v Austrálii. Nick dokáže svým břitkým humorem a charismatem úžasně strhnout publikum. Dokáže přimět lidi, aby své vize posouvali za horizont své představivosti a aby dokázali uspět ve všech oblastech života. Nick vám prozradí, jak vám schopnost dělat v životě správná rozhodnutí pomůže nikdy se nevzdat, ale bojovat dál. Nakonec se přistihnete při tom, že tomuto muži bez končetin budete závidět.

Jsme přesvědčeni o tom, že každý podnik může být úspěšný a že každý člověk může najít smysl ve své práci. Nick přitahuje pozornost obchodního světa tím, že motivuje nejen zaměstnance, ale i zaměstnavatele, aby našli svou skutečnou hodnotu a dosáhli těch nejvyšších cílů ve svém oboru.
Nick uspořádal nespočet motivačních projevů pro různé obchodní společnosti, v nichž názorně dokazuje, jak správný způsob myšlení může vést k bohatému životu. Vyzývá obchodní svět, aby přijal jasnou perspektivu. Tím, že si uvědomíme své silné stránky, můžeme dosáhnout neočekávaných výsledků. Nick je příkladem toho, jak člověk může překonat své nedostatky a zvítězit nad nimi.

Pro podnikatele:
Ať už vlastníte malý místní podnik či velkou nadnárodní společnost, máte zaměstnance, kteří čas od času potřebují nějakou motivaci. V této hektické uspěchané době, kde už se nepracuje jen od devíti do pěti nebo od pondělka do pátku, jsou zaměstnavatelé i zaměstnanci unaveni z toho, že věnují práci příliš mnoho energie. Někteří zjišťují, že ani to nestačí. Jak přimět zaměstnance, aby měli svoji práci rádi a aby pro zaslouženou odměnu byli ochotni opravdu tvrdě pracovat? Nick Vujicic dokáže mluvit k zaměstnancům tak, aby své práci věnovali opravdu všechno a aby pracovali podle svých nejlepších schopností. Když dokáže člověk bez končetin v pětadvaceti letech založit společnost poskytující motivační projevy a stát se prezidentem mezinárodní neziskové organizace, potom to v obchodním světě dokáže zvládnout každý – bez ohledu na svá omezení. Ať už člověk vaří kávu, obsluhuje zákazníky, zvedá telefony, vede obchodní jednání, ať už řídí společnost nebo autobus, plní svoji úlohu a bez něj by to takto nefungovalo. Někdy musíte zaměstnance do práce nutit, jindy potřebují vnější motivaci. Nick přináší inspirativní poselství nejen zaměstnancům, ale i zaměstnavatelům a seznamuje je s důležitou zásadou úspěchu využít ve své práci všech svých možností.

Pro pracovníky v oblasti školství:
Mladí lidé jsou dnes velmi vnímaví. Rodiče tráví se svými dětmi stále méně času, to znamená, že hlavní vliv na život mladé generace – kromě médií a vrstevníků – mají učitelé. Je tedy důležité, aby pedagogové, kteří hrají zásadní roli v životě mladých lidí, byli neustále motivovaní a aby si uvědomovali význam svého postavení. Nick Vujicic se s pedagogy dělí o své zkušenosti ze školních let, kdy podpora a povzbuzení od učitelů byly hlavními faktory toho, že nakonec dosáhl úspěchu a navzdory okolnostem svoje postižení překonal. Svými slovy může Nick osvěžit pedagogický sbor a povzbudit je v tom, že práce, kterou dělají, má velký význam a ovlivňuje životy mladých víc, než si vůbec umějí představit.

 

nick-vujicic3.jpg

Více zde: http://www.mojiandele.cz/motivacni-vzkaz-nicka-vujicice/


Zaujal vás tento příspěvek? Kliknutím na níže uvedené tlačítko jej můžete přidat na svůj profil na Facebook, doporučit jej svým známým e-mailem, popřípadě přidat k oblíbeným položkám ve vašem prohlížeči.